הטעויות שעושים ישראלים שמבצעים השקעות נדלן בארצות הברית

שיקגו – פתרון השקעה עם צ'ק מהמדינה מהיום הראשון

עכשיו זו ההזדמנות לדאוג למשפחה או לחיסכון מניב ולייצר הכנסה פסיבית, דרך הצטרפות לפרויקט השקעה בשיקגו, שדמי השכירות ממנו מגיעים מהממשל האמריקאי ולא תלויים במשבר הכלכלי

הקורונה היא הזדמנות להתפכחות והבנה שכל בית בישראל חייב לדאוג להכנסה פסיבית. משקי בית שמפגינים חסינות ולא נפגעו, מבינים שהמשבר פוגע בעצמאים, שכירים ואפילו במי שלפניו חיו ברמת חיים גבוהה, טסו לחו"ל ונהנו מרמת חיים גבוהה. כדי לייצר חוסן למשק הבית והכנסות שוטפות גם במשברים עתידיים, משקי בית צריכים לייצר לעצמם הכנסות שוטפות. אחת הדרכים לעשות זאת, דווקא בעת הקורונה היא השקעת נדל"ן.

אחרי שהבנו את חשיבות ביצוע ההשקעות והדאגה לעתיד המשפחה דווקא בעת הקורונה, חשוב שנשקול אלו השקעות הן נכונות ומפגינות יציבות בזמנים של וירוס הקורונה. אחת האפשרויות היא השקעה בעיר יציבה ומרכזית, כמו שיקגו, שמציעה ביטחון גבוה בקבלת השכירות השוטפת וכן שנרכשת במחיר זול יותר ממחיר השוק.

צ'ק שכירות מהממשל האמריקאי ופוטנציאל השבחה

נכסים שבהם ישנם שוכרים מסוג Section 8 הם בעלי יתרון מובהק ויציבות בעת אי וודאות כלכלית. בנכסים כאלה, הממשל האמריקאי משלם ישירות לבעל הנכס, את מרבית דמי השכירות עבור הדיירים. העובדה שהתשלומים משולמים על ידי הממשל האמריקאי ישירות, מעניקה את רמת הביטחון הגבוהה ביותר לקבלת דמי השכירות. כך, עבור המשקיע אין כל תלות במשבר הכלכלי ומרבית דמי השכירות הם ברמת ביטחון גבוהה. במצב של מיתון או במצב של צמיחה גבוהה, דמי השכירות ממשיכים להגיע באופן שוטף.

לכן, פז גרופ בחרה בפרויקט של 7 בניינים בשיקגו שמכיל מאות דירות, ומרבית הדיירים בו הם שוכרים שדמי השכירות שלהם משולמים על ידי הממשל האמריקאי, ישירות לפרויקט.

בנוסף, איתור ההשקעה בפרויקט התבצע כך שנבחר בניין במיקום מרכזי, משופץ בסטנדרטיים גבוהים, כל זאת כדי להפחית עלויות עתידיות ממשקיעים שיצטרפו להשקעה ולפרויקט.

המשמעות היא שיש לנו כמשקיעים בפרויקט 2 כרית ביטחון נוספות. רכישה מתחת למחיר השוק מגינה מפני מצב של ירידות מחירים עתידיות והחרפת המשבר, אם נבקש לממש את ההשקעה הקבוצתית במהלך הדרך. אם הדברים ישתפרו והשוק ירשום עליות מחירים, אז נוכל לרשום גם רווחי הון, מלבד הרווחים מהשכרה וכך למעשה יש לנו גם שכבת הגנה טובה וגם פוטנציאל השבחה. הכרית השנייה היא עלויות עתידיות נמוכות של תחזוקה עקב רכישה של בניינים שהם כבר משופצים. הרגל השלישית כאמור היא ודאות וביטחון בקבלת דמי השכירות.

סיכון נמוך, יציבות ותקופת החזר קצרה

פז גרופ כמדיניות מעדיפה נכסים עם תקופת החזר השקעה קצרה. כך המשקיע זוכה לקבל מהר יותר בחזרה את הסכום שהשקיע בדמות דמי שכירות. אחרי שהחזרנו את ההשקעה, ולמעשה יש בידנו נכס שממשיך להניב דמי שכירות, כך שאנחנו נשארים עם נכס ביד וחלק גדול מההון שלנו כבר בחשבון הבנק.

הפרויקט שבחרנו בשיקגו הוא בעל תקופת החזר השקעה קצרה במיוחד, ששוב אינה תלויה גם בתרחיש שבו משבר הקורונה יחריף והמצב הכלכלי יורע.

אין ספק גם בהשקעה הזו יש סיכונים ואנחנו נוהגים לשים אותם על השולחן. אבל הסיכונים הם נמוכים יחסית, כפי שהסברנו. אפילו סיכון שער המטבע, דולר, הוא מועט, היות וגם דמי השכירות משולמים באופן שוטף וניתן להמירם לשקלים במהלך ההשקעה. סיבה נוספת היא שבעת ההשקעה שער הדולר נמוך יחסית,  כך שפוטנציאל הפסד ההמרה מדולרים לשקלים בעת מכירה עתידית פוחת.

מהם יתרונות ההשקעה בפרויקט החדש של פז גרופ בשיקגו?

  1. הבניינים הנרכשים ממוקמים בצמוד לאגם מישיגן ומאכלסים מעמד ביניים של עצמאים, עובדי צווארון כחול, אנשי סגל וסטודנטים של אוניברסיטת שיקגו.
  2. ג’קסון פארק הממוקם בשכונה, נבחר למיקום בו עתיד להיבנות מרכז אובמה אשר יכלול קמפוס לימודים עצום, מוזיאון ומבנים נוספים לשימוש הקהילה.
  3. רמת התפוסה בבניינים הינה מעל לשיעור התפוסה הממוצע בתת שוק זה – 92%, בשל רמת השיפוץ הגבוהה והייחודית הנמצאת הן בפנים היחידות והן בשטחים הציבוריים.
  4. רוב שכר הדירה מסובסד על ידי ממשלת ארצות הברית, מאפשר יציבות תזרימית לאורך זמן וודאות גבוהה לקבלת שכר הדירה גם במצבי קיצון, כדוגמת וירוס הקורונה.

כיצד תוכלו ליהנות גם אתם מהביטחון שמציע הממשל האמריקאי למשקיעים?

Paz Group רוכשת עם קבוצת משקיעים מבוססים, 7 בנייני מגורים מסוג “מולטי-פמילי” בשיקגו. הבניינים נמצאים בסמיכות לאזור Hyde-Park המרכזי, ולמספר אוניברסיטאות מובילות. כל אחד מהמשקיעים מצטרף לפרויקט השקעה קבוצתי. לאחר ביצוע ההשקעה זוכה המשקיע לתזרים מזומנים קבוע מחברת הפרויקט שבה הוא שותף, בהתאם לחלק היחסי של השקעתו.

למשקיע יש זכויות בעלות בחברת הפרויקט שמחזיקה ישירות בנכסים (הביטחונות שבהשקעה), על פי החלק היחסי של השקעתו. כפי שהסברנו, כ-85% מהשוכרים הם שוכרים SECTION 8 ולכן שכר הדירה שלהם משולם ישירות לחשבון חברת הפרויקט ומשם מועברים למשקיעים.

נשמח לסייע בכל שאלה

הטעויות שעושים ישראלים שמבצעים השקעות נדלן בארצות הברית

מאמרים נוספים

חיפה על המפה

השבוע נתקלתי בכתבה שממש שימחה אותי ואת המשקיעים שלנו – יצא שחיפה היא העיר שהכי הרבה מחפשים אותה באינטרנט בכל הקשור למגורים והשקעות נדלן. העיר

איך קונים דירה ללא הון עצמי?

הרבה אנשים סבורים שכדי לקנות דירה הם צריכים שיהיה להם הרבה מאוד כסף פנוי. אך למעשה, ניתן להיעזר בפתרונות מימון שונים, על מנת לקנות דירה

האם שוק הדיור נמצא בשיא?

לפני רכישה של דירה, למגורים או להשקעה, צריך להתייחס למחירים. שאלה מרכזית הקיימת כיום היא האם שוק הדיור נמצא בשיא? נסביר את הדברים תוך התייחסות

דילוג לתוכן