איך להתמודד עם סביבה לא תומכת

נדל"ן בארה"ב

נדל"ן בארה"ב

במהלך ליווי המשקיעים אני נתקל רבות במשקיעים שהסביבה שלהם מתנגדת נחרצות לרכישת נדל"ן בארה"ב. יש להם המון תירוצים וסיפורי כישלון על אנשים שעשו זאת ונכשלו והם "ישמחו" לתרום לכם המון מהחוסר ביטחון שלהם, ולהעביר אותו עליכם. הנה כמה טיפים איך להתמודד איתם

סביבה לא תומכת ולא מפרגנת הינה חלק דומיננטי בהשקעות נדל"ן בארץ ובמיוחד מעבר לים. זה לא נובע חלילה מהעובדה שהסביבה לא רוצה שתצליחו (למרות שלפעמים זה כן) אלא יותר מהעובדה שהם דואגים לכם המשקיעים.

בכלל הישראלים אוהבים נורא לפרשן ולייעץ. לדעתי אין פה אזרח בארץ שאין לו פרשנות לגבי נושא כלשהו. אנחנו אוהבים לייעץ בכלכלה למרות שרובנו במינוס, אנחנו אוהבים לייעץ לעשות כסף למרות שרובם לא יודעים וחיים בצמצום, אנחנו אוהבים לייעץ בזוגיות למרות שאחוז הגרושים פה מהגבוהים ויש עוד אלפי דוגמאות בנושאים רבים ומגוונים.

לאורך ההיסטוריה האישית שלי נתקלתי בלא מעט "הורסי ביטחון", יועצי סרק ופרשני קשקוש. הם יכולים להיות ההורים, החברים, השכנים, החבר'ה ממכון הכושר, משפחה רחוקה וכו'. אז הנה כמה טיפים כיצד להתמודד עם זה:


 1. בתחילת דרכי הפרשנים והיועצים למיניהם הצליחו לערער לי את הביטחון ופגעו בהתנהלות שלי. אך בהמשך הדרך למדתי לשמוע לעצות שלהם והפכתי אותם לתמרורי אזהרה בלבד. למדתי לקחת את החלק הביקורתי שלהם ובמקום לקחת את זה למקום משתק ומוריד ביטחון, הקשבתי לדבריהם והפכתי לקפדן יותר בבדיקות שלי והפכתי למשקיע יותר.
   2. אנשים אוהבים להסתובב בחברת אנשים כמותם: בעלי אותו סטאטוס, בעלי אותו מינוס, בעלי אותו מעמד סוציו אקונומי וכו'. זה אולי נשמע מוזר אבל במקרים רבים הסביבה/חברים לא ירצו שנתקדם (כי הם ירצו שנשאר איפה שאנחנו, בדיוק כמוהם). אם מדובר בחברים מהסוג הזה הייתי מציע להתרחק מהם או מקסימום פשוט לא לשתף אותם, שכן הם מונעים מאינטרס חבוי שתהיו כמוהם ושלא תהיו חלילה מצליחים מהם.
    3. חפשו סביבה תומכת יותר – במידה ואתם רוצים לפתוח עסק/לרכוש נכס בארה"ב/או כל הרפתקה כזאת או אחרת – חפשו אנשים שעשו זאת ותהיו בחברתם. אנחנו חיים בעולם של פייסבוק, חפשו קבוצה של אנשים באותו נושא ופתחו לכם חיי חברה של אנשים באותו תחום. סביר להניח שהסביבה הזאת תפרגן יותר ותעודד אתכם יותר.
    
    4. תהיו בחברה של אנשים עם אנרגיות טובות ואנשים שמחים יותר, עם משקל עבר קליל יותר. בד"כ היועצים והפרשנים מונעים מדיכאון וממרור. זה בא לידי ביטוי בתחומים רבים אפילו שאינם קשורים לעסקים: לדוגמא אישה שעברה גרושים מכוערים ברוב המקרים תייעץ לחברתה להימנע מקשרים מחייבים עם גברים, בשל מרמורה. בדיוק כשם שמי שפתח עסק ופשט רגל ייעץ לחבריו להיות שכירים, כתוצאה מדיכאון או ממרור. לכן נסו לזהות ממה מונע החבר כשהוא מייעץ ודעו לזהות את המניע לכך, והאם זה האדם ממנו אתם רוצים עצה.
חשוב מאוד לזכור שהכישלון יתום ולהצלחה הורים רבים.

השקעות בארה"ב

בתחילת הדרך כשהתחלתי לעסוק בנדל"ן אני לא חושב שהיה אפילו אחד בסביבה שתמך. בתחילת הדרך כולם היו יועצים. הנה כמה טענות ששמעתי בדרך לרכישת דירה: נדל"ן זה לעשירים, הדיירים לא ישלמו לך, מחירי הנדל"ן בשמיים, מי עושה השקעה בארה"ב, מי משקיע בישראל, אתה לא מכיר את החוקים בארה"ב, יעבדו עליך, ירמו אותך, אם תרצה למכור מי יקנה..
שמעתי הרבה מה ומי ואיך ואפילו כיצד. היום בדיעבד לשמחתי כולם אוכלים את הכובע ואפילו חלק גדול מהם הזמינו את שירותי הייעוץ שלי ועם חלקם אף רכשתי מספר נכסים.
אגב, אם תשאלו כל אחד מהם – בזכותם זה הצליח. כי הרי להצלחה הורים רבים.

מה לבדוק לפני שקונים בית בארה"ב לחץ כאן

להורדה ללא עלות ישירות למייל את הספר כיצד להשקיע בנדל"ן בארה"ב לחץ כאן

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן