ארה"ב: ירידה במספר התביעות החדשות לאבטלה

כמדי שבוע, גם אתמול התפרסמו הנתונים בגין התביעות החדשות לדמי אבטלה, שהיה במגמת ירידה ועמד על 343 אלף, לעומת 370 אלף בשבוע שקדם לו

המגמה החיובית בארה"ב נמשכת ואתמול ב 17:00 אחה"צ פורסמו נתונים בגין תביעות החדשות לדמי אבטלה. מדי שבוע נתונים אלו מתפרסמים ומצביעים על מגמת השוק, ולהם השפעה מכרעת. על פי הנתונים כאמור חלה ירידה של 29 אלף במספר התביעות לדמי אבטלה. בשבוע שעבר נתון זה עמד על 370 אלף תביעות אבטלה חדשות בעוד השבוע נתון זה עמד על 343 אלף בלבד.
עוד פורסם אתמול מדד המחירים ליצרן של חודש נובמבר, שהצביע על ירידה של 0.8 אחוז, כשהצפי לירידה היה 0.5 אחוז בלבד.
כמו כן פורסמו נתוני המכירות הקמעונאיות לחודש נובמבר, שהצביעו על עליה של 0.3 אחוז לעומת ירידה של 0.3 אחוז בחודש הקודם.
יש לזכור כי לנתונים הללו השפעה על שוק הנדל"ן בארהב: ככל שמספר דורשי האבטלה יהיה במגמת ירידה, וככל שנתוני האבטלה ירדו, כך הסיכוי של ארה"ב לצאת מהמשבר יהיה גבוה יותר, וההשלכות על שוק הדיור יהיו ישירות. שכן ככל שיהיה לאמריקאים כסף רב יותר לבזבוזים, זה יניע את הכלכלה ויעלה את מחירי הדיור בארה"ב. עוד יש לציין כי ככל שהאבטלה תהיה נמוכה יותר כך קטן הסיכוי להיתקל בדייר בעייתי שלא משלם כתוצאה מפיטורים ממקום עבודתו.
בלא מעט אזורים בארה"ב יש עליות מחירים של עשרות אחוזים מתחילת השנה. ארה"ב עדיין חבולה ממשבר הסאב פריים, אך באזורים רבים ניתן לראות את ההתאוששות. אומנם מחירי השכירות עדיין לא עלו אך הברוקרים האמריקאים מעריכים כי מחירי השכירות בארה"ב יעלו במהלך שנה הבאה.

איך מרוויחים כסף מנדל"ן? לחץ כאן

להורדה בחינם של הספר כיצד להשקיע בנדל"ן בארה"ב לחץ כאן

  

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן