יציאה ממרוץ העכברים של החיים עם לירון דורי

יציאה ממרוץ העכברים: הסיפור על הבנקאית שהתפטרה והפכה למומחית השקעות נדל"ן מניב

לירון דורי, עבדה שנים בבנק גדול, היו לה תעודות על הקיר והשכלה, אך לא הרגישה תחושת סיפוק. לימדו אותה כיצד לעשות כסף לאחרים, אבל למרות הביטחון והקביעות היא הרגישה שההגנות הכלכליות הן מדומות, היא החליטה לעשות מעשה ולצאת לעצמאות, על כל זה היא מספרת בפודקאסט נדל"ן והשקעות

לירון דורי, הייתה מנהלת בנק שהעניקה שירותים לאנשים אמידים, ליוותה אותם בעסקאות נדל"ן ובכלל כשיצאו להשקעות נדל"ן בחו"ל בהיקפים גדולים מאוד. היא ראתה את הלקוחות הולכים וצומחים, מתקדמים משנה לשנה ומרוויחים יותר כסף, חלקם יצאו לעצמאות כלכלית ובכלל לא היו תלויים יותר בעבודה. היא הבינה שהביטחון שהבנק מעניק לה, בדמות קביעות וביטחון הוא שקר. בליבה גמלה ההחלטה על יציאה ממרוץ העכברים של החיים, אבל לקח לה זמן לאזור אומץ כדי לעשות מעשה.

אז יום אחד היא החליטה לעשות מעשה, היא השקיעה בעצמה בשורה של קורסים בהשקעות נדל"ן ובהתפתחות אישית שלה. התוצאה של התהליך הזה הייתה כפולה היא יצאה לעצמאות עסקית ופתחה משרד לראיית חשבון, במקביל היא יצרה לעצמה עוד תחום עיסוק נוסף והחלה ללוות משקיעי נדל"ן. היא יצאה ממרוץ העכברים והחליטה לספר על כל זה בגילוי לב בפרק 24 של הפודקאסט נדל"ן והשקעות.

 

במהלך העבודה שלה כמנהלת בנק היא פגשה מפעם לפעם את יריב פז וקיבלה ממנו השראה שהיא יכולה להצליח גם בהשקעות נדל"ן. היא התחילה מהשקעות נדל"ן בישראל, עברה דלת דלת והחלה לחפש דירות שנמכרות מתחת למחיר השוק, בחנה בבאר שבע ועברה לדימונה ששם מחירי הדירות היו זולים במיוחד.

דורי טוענת שנשים הן משקיעות טובות יותר מגברים, אין להם אגו ויש להן את היכולת לבוא וללמוד, הן יודעות ללמוד מהטעויות. היא טוענת עוד שברגע שנשים יבצעו את ההשקעות הם יהיו זהירות הרבה יותר.

כיום דורי מנהלת את הקהילה "יפה ועשירה" בפייסבוק כדי לעודד נשים לצאת למסע של עצמאות כלכלית ולעשות לעצמן. לפני כל אלה היא נוסכת בהן ביטחון עצמי ותחושת מסוגלות. היא מספרת שבהשקעות הראשונות שהיא ביצעה היו חששות ופחדים גדולים מאוד ולכן היא הבינה שהיא יכולה להנגיש את הדרך שלה גם לנשים אחרות.

כיצד נשים צריכות לצאת למסע יציאה ממרוץ העכברים של החיים?

מבחינת השלבים שדורי ממליצה עליהן אז החלק הראשוני מאוד הוא ללמוד על התהליך ולהקיף את עצמנו באנשים שעשו את זה ויכולים להעניק לנו השראה.

  1. הגדרת מטרות – עם כל אישה היא רוצה להבין מה המטרות שלה ומה החזון שלה, האישי והכלכלי, היכן אני רוצה להיות? זה חייב להיות מאוד מפורט מצד אחד ומאוד ויזואלי מהצד השני.
  2.  בחינת הנתונים וחשיבה על הכלים – לכל אדם מתאימים כלים אחרים, הוא מוכן לקחת סיכונים שונים ונמצא בשלבים שונים בחיים. גם ההון שונה מאדם
  3. תכנית כלכלית –  בהתאם לנתונים האישיים של הלקוחות שזוכים לליווי, דורי בונה את התכנית הכלכלית כולל השקעות צפויות ותזרימי מזומנים.
  4. פחדים והתמודדות עם פחדים – מי שלא מפחדת ככל הנראה לא מבינה את הסיכונים. הדרך הנכונה היא לסנן ולמיין את הפחדים בין פחדים מנטליים לפחדים מאיכות העסקה. כשהפחד הוא מנטלי יש להתמודד איתו ברמה הזאת והפחדים לגבי איכות העסקה מטופלים דרך יצירת קשר עם חברת הניהול.
  5. ביצוע – מחליטים על הצעדים והשלבים למימוש האסטרטגיה והיציאה לדרך העצמאות הכלכלית, בחירה בהשקעות ובפיזור שלהם בין ישראל לחו"ל.

הכסף קונה לנו זמן להתפתחות אישית ולעשות את הדברים שאנחנו אוהבים

באתר של פז גרופ יצרנו הרבה מאוד מאמרים בנושא הכנסות פסיביות ועצמאות כלכלית. לא מפתיע, שבעקבות הקורונה הרבה מאוד אנשים מתעניינים בנושאים הללו. הקורונה היא בדיוק ההזדמנות לבצע שינוי בחיים בעולם כה כאוטי וחסר ודאות לחלוטין.

נכון, כסף הוא לא הכל בחיים אבל העושר הכלכלי נותן לנו את האפשרות להיות מאושרים, לעסוק בדברים שאנחנו באמת אוהבים, הן מבחינת בילויים, תחביבים והתפתחות מקצועית. כך שאם תצאו למסע לעצמאות כלכלית בדומה למסע אליו יצאה לירון. נדרשת בשלות אישית גדולה, צורך שמתגבש והרבה מאוד רצון, אבל בסופו של דבר זה קורה.

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן