בית באחת מהערים בארה"ב

מחקר נדל"ן בארה"ב: המעבר לעבודה מהבית יביא לעלייה בביקושים לנדל"ן בפרברים

האתר ZILLOW.COM ומכון המחקר PEW ערכו ומחקר וסקר שבוחן את ההשפעה של וירוס הקורונה על המעבר לעבודה מהבית. המסקנות הן שלאור העובדה שיותר חברות מאפשרות עבודה מרחוק, עובדים רבים יותר יעדיפו לגור בפרברים

האתר הכי גדול למידע על נדל"ן בארה"ב, zillow.com, מפרסם ב-18 במאי 2020 מחקר מעניין מאוד על השפעת וירוס הקורונה על הביקוש ומגמות המחירים בטווח הארוך של בתים בארה"ב. המחקר התבצע בשיתוף מכון המחקר PEW, מה שמחזק את התוקף והמהימנות שלו.

על פי זילו, ההחלטה של חברות ענק כמו מיקרוסופט, אמזון ופייסבוק להגדיל את היקפי העבודה מהבית של עובדים, תביא לעלייה בביקושים לנדל"ן למגורים בארה"ב. אין ספק שכאשר חברות גדולות מאוד שמעסיקות מאות אלפי עובדים כל אחת, מייצרות נורמה חדשה בשוק העבודה האמריקאי, צפויה להיות לכך השפעה בטווח הארוך על חברות נוספות. ברור כי יצירת תנאים מסוימים תביא חברות נוספות להתאים עצמן למגמה כדי לשמור על העובדים שלהן.

יתרה מכך, להחלטה של החברות הללו ישנה השפעה נוספת גם על מחירי הבתים באזורים המרוחקים, כלומר הבתים בפרברים, המרוחקים ממוקדי התעסוקה העיקריים בארה"ב. עובדים בחברות ענק יוכלו לבחור מקום מגורים מרוחק יותר, כך שהביקושים לבתים גם באזורים פריפריה וספר צפוי להתחזק. אולם, ברור שנכון לרגע כתיבת שורות אלה, קשה מאוד להעריך עד כמה ההשפעה הזאת תהיה משמעותית.

וירוס הקורונה כמאיץ לעבודה מהבית

אחת הדרכים להעריך מה יקרה בשוק מסוים היא להבין את הטרנדים והמגמות העתידיות. וירוס הקורונה הפך למאיץ גדול של העבודה מהבית. מגמות שהיו אמורות להתרחש על פני שנים ארוכות, קרו לפתע בתוך חודשיים-שלושה.

למרות הטרנד למעבר לעבודה מהבית, צריך לזכור שככל הנראה הנדל"ן המסחרי לא ייעלם. מחירי הבתים לא יעלו בצורה בלתי סבירה. מה שכן חשוב לזכור ולדעת, שהמגמה היא אחד הדברים החשובים ביותר. להשקיע נגד מגמה ולהתבצר באמונה שלך שדברים ישתפרו עלול להיות הרסני. לכן, כשאנחנו משקיעים טוב לדעת שמשקיעים עם המגמות ולא נגדן.

העבודה מהבית תדרוש בתים גדולים יותר

אחת ההערכות שנשמעו גם בישראל, הן שהמעבר המואץ לעבודה מהבית בעקבות הקורונה, יביא לעלייה בצריכה של בתים גדולים יותר. הסיבות לכך ברורות, יותר ויותר עובדים יזדקקו לחדרי עבודה בתוך הבתים. לכן, הצורך בחדרי עבודה לא רק מחזק את הביקוש לבתים, אלא יוצר צורך בבתים עם חדרי עבודה.

לכן, אחת הנקודות שמשקיעים בנדל"ן בארה"ב יצטרכו לשים עליהן את הדגש ככל שהמגמות הללו יתחזקו, הן עד כמה הדיירים ידרשו חדרי עבודה ייעודיים בבתים שהם שוכרים. נכון לרגע זה, אין מגמה של דרישות מיוחדות של שוכרים, אולם נראה שבשלב זה או אחר, כן יהיה שינוי בחדרי העבודה שיותאמו יותר ויותר לדרישות החברות הגדולות.

שאלת מגמת התחזקות הערים הגדולות ברחבי העולם

טרם התפרצות וירוס הקורונה, מגמת התחזקות הערים הגדולות בעולם והמעבר אליהם הייתה משמעותית מאוד. חישבו על הדיווחים בשנים האחרונות על ההגירה של מיליוני פליטים לערים הגדולות באירופה, כמו פריז, בריסל ועוד.

המגמה של המעבר לפרברים תעמוד בסתירה מסוימת לרצון לגור בערים הגדולות. אפשר להעריך שהביקושים לערים הגדולות בעולם לא צפוי להיפגע בצורה משמעותית, אם בכלל.

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן