יריב פז, מנכ"ל ובעלים של פז גרופ. איך קונים בית בארה"ב?

איך קונים בית בארה"ב?

כל אחד חולם לרכוש בית בארה"ב, אך, המרחק הרב והחשש משוק לא מוכר, עלולים לגרום למשקיעים להירתע מלבצע השקעות בארה"ב, שעשויות להביא לתשואות גבוהות. על מנת לעזור לכם להתגבר על חשש זה, הכנו עבורכם את המדריך הבא, שיפרט על הדרכים לרכישת בית בארה"ב, ומה היתרונות והחסרונות של כל אחת מהן.

רכישת בית בארה"ב, הינה החלום והשאיפה של משקיעים ישראלים רבים. פוטנציאל התשואה ותזרים המזומנים הגבוה, מפתה אתה המשקיעים לרכוש בית בארה"ב. עם זאת, פערי השפה והבירוקרטיה, עלולים להוות אתגר ומכשול, למשקיעים עתידיים. במדריך זה, ננסה לסייע לכם – המשקיעים, לבחור את הדרך הטובה והמשתלמת ביותר עבורכם לרכישת בית בארהב.

מהן הדרכים לרכישת בית בארה"ב?

1.הדרך הראשונה היא רכישת בית בארהב מברוקר ישראלי שיושב במשרד בישראל. במסגרת ההליך הברוקר יקנה את הבית מהבנק, ישפץ וישכיר אותו, ובסופו של ההליך הוא ימכור לנו – המשקיעים את הנכס.

היתרונות ברכישת בית בארה"ב דרך ברוקר ישראלי

  • מבחינה פסיכולוגית, ברוקר ישראלי נותן תחושת בטחון למשקיעים הישראלים. הברוקר מדבר בשפתם הוא מבין את הצרכים והחששות שלהם, וכן, קיימת קרבה בינו לבין המשקיעים, עקב המכנים משותפים שקיימים בינהם כישראלים.
  •  הברוקר מגיש למשקיעים מוצר מוגמר של בית בארהב, מה שחוסך להם את טרחה, טרטור, והתעסקות עם שוק ובירוקרטיה לא מוכרים.

החסרונות ברכישה דרך ברוקר ישראלי

  • ראשית, הברוקר הוא בעל הנכס, וכמו כל "ביזנזס מן" האינטרס שלו הוא להבליט ולהעצים את היתרונות, ולהקטין את החסרונות עד כמה שאפשר של קניית הבית בארהב. על כן, יש להטיל ספק באוביקטיביות שלו, ולא להתרשם מהמשרד המפואר, המצגות הנוצצות, ומהסיפורים על תשואות מדהימות. ויש לבחון היטב את אחוז הפשיעה באזור, את אחוז הבתים הריקים, את אחוז האבטלה, את מחירי הדירות באזור ואת מחירי השכירות. בנוסף, מומלץ לבקש מהברוקר לשוחח עם 5 משקיעים לפחות שרכשו בית מאותו הברוקר, ויש לשאול אותם על התשואות שהם השיגו בשנים האחרונות מרכישת הבית בארה"ב.

 

  • חסרון נוסף של דרך זו, הוא שהברוקר, יעשה אקזיט על חשבונכם – המשקיעים. שכן, הוא קונה את הבית בארה"ב במקום בו האוכלוסיה חלשה ומחיר הנכס נמוך, משפץ בעלות מינמלית כמה שאפשר, על מנת לחסוך בהוצאות ולהגדיל את הרווח. כך יוצא שבסופו של דבר תשלמו, לעיתים, בין פי 2 לפי 3 מהשווי של הנכס, שכן, במסגרת המחיר, בין היתר, הוא משית עליכם הוצאות שונות שהוא הוציא כגון: הפרסום שהביא אתכם עליו.

 

2. הדרך השנייה לקניית בית בארה"ב היא באמצעות חברות אמריקאיות שקונות את הנכס מהבנק, משפצות אותו, משכירות ובסופו של דבר מוכרות אותו לכם, עסקאות אלו נקראות "Turn Key". כלומר "סיבוב מפתח", שכן המשקיע מקבל את הנכס מוכן עד הפרט האחרון, ולכם נותר רק לסובב את המפתח של הדלת.

3. דרך נוספת, היא רכישה מברוקר אמריקאי שמייצג אותך מול ברוקר אחר שמעוניין למכור בית בארה"ב.

היתרון ברכישה דרך ברוקר אמריקאי

יתרון: כאשר אנו קונים מוצר מסוים מהיצרן עצמו, אנו חוסכים פערי תיווך, ואת מימונם של כל מיני בעלי מקצוע שגוזרים על חשבונונו קופונים בדרך. כלומר, התשואה הפוטנציאילית שאנו נרוויח באמצעות דרך זו, תהיה גבוהה יותר, לעיתים אף באופן משמעותי.

החסרון ברכישה דרך ברוקר אמריקאי

חסרון: בעסקאות כאלו, הקשר עם הברוקר ייעשה באמצעים וירטואלים, כגון: זום וסקייפ, ולנו כישראלים, חשוב מאוד, לראות את הבן אדם שמוכר לנו את הבית בארה"ב, מול העיניים, ולא באופן וירטואלי. בכל זאת, מדובר בעסקה משמעותית בשוק רחוק ולעיתים לא מוכר, ונרצה להתרשם מהבן אדם פנים מול פנים, ולראות שהוא אמין ויודע על מה הוא מדבר.

4. הדרך האחרונה לרכישת הבית בארה"ב, היא התמודדות במכרז שנערך ע"י הבנקים האמריקאיים, אשר עיקלו מילוני בתים במהלך משבר הסאב-פריים. הבנקים האמריקאים מוציאים מדי יום עשרות אלפי בתים בארה"ב למכירה במכרז, על כן הסיכוי שלכם לזכות במכרז כזה הוא טוב.

החסרון ברכישה דרך ברוקר ישראלי

חסרון: מדובר בדרך ארוכה וסזיפית, שדורשת ממכם, התמודדות עם בירוקרטיה, ניהול נכס, שיפוצו, וכן, יהיה עליכם להפגין רוח יזמות, ולהבין וללמוד את ההליך שנדרש מכם, במסגרת רכישת הבית בארהב מא' עד ת'. על כן, דרך זו מתאימה רק למעטים, שיש להם את הזמן ואת הסיבולת להתמודד עם האתגרים שבדרך זו.

היתרון ברכישה דרך ברוקר ישראלי

יתרון: אם תצליחו להתגבר על פערי הידע והבירוקרטיה, הרי שפוטנציאל הרווח באמצעות דרך זו, יהיה הגבוה ביותר.

לסיכום

אנו ממליצים, לבחור בדרך של רכישת בית בארהב, באמצעות ברוקר אמריקאי, שכן, בייחוד בעת משבר הקורונה, עסקאות רבות מבוצעות באופן וירטואלי, באמצעות הזום והסקייפ, שהפכו לחלק בלתי נפרד מחיי היום-יום שלנו, ודומה שהם כאן כדי להישאר. העולם מזמן, הפך לכפר גלובאלי קטן, וחבל לתת לכל מיני מתווכים שבדרך לגזור קופונים על חשבונכם, ולהניב עבורכם תשואה נמוכה יותר, מהתשואה שאתם יכולים להרוויח בפועל, רק כי אתם חוששים מפערי השפה והבירוקרטיה.

להורדה ללא עלות של הספר כיצד להשקיע בחוכמה בנדל"ן בארה"ב לחץ כאן

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן