מהו מסמך hud שמקבלים עם רכישת נכס בארה"ב?

גוף שתפקידו לנהל את הדיור הממלכתי בארה"ב. מסמך hud נועד להסדיר את עלויות העסקה בין המוכר לקונה והוא כולל פירוט מלא של הצדדים לעסקה, התמורה בגין הנכס, הוצאות שונות שהיו הן למוכר והן לקונה במהלך העסקה כגון הוצאות משפטיות, ארנונה, פינוי אשפה וכו'


מסמך HUD, ראשי תיבות של Housing and Urban Development הוא מסמך רשמי מטעם שיכון ופיתוח עירוני של ממשלת ארה"ב. גוף שתפקידו לנהל את הדיור הממלכתי בארה"ב. למעשה אפשר להגיד שהוא משרד השיכון האמריקאי. המטרה של מחלקת השיכון והפיתוח העירוני בארה"ב היא לייצר תמהיל דיירים חזק, בתים איכותיים ונגישים לתושבי ארה"ב.

מסמך HUD נועד להסדיר את עלויות העסקה בין המוכר לקונה והוא כולל פירוט מלא של הצדדים לעסקה, התמורה בגין הנכס, הוצאות שונות שהיו הן למוכר והן לקונה במהלך העסקה כגון הוצאות משפטיות, ארנונה, פינוי אשפה וכו'.

לכל מדינה בארה"ב יש הסדרה שונה של מסמכי hud. באתר HUD של הממשל האמריקאי קיים אפילו מדריך המנחה רוכשי דירה ראשונה בתהליך ובכל המידע החשוב שעליהם לדעת. החל מבחינת הנתונים הכלכליים באזור ועד לביצוע אינספקשיין.

משקיעים רבים מישראל עדיין חוששים מקניית נכסי נדל"ן בארה"ב מאחר ואי אפשר לראות את הנכסים פיזית כפי שניתן לראות ברכישת נדל"ן מקומית בארץ. עם זאת, בעקבות נתוני השוק בישראל והמגבלות של אפיקי ההשקעה המקומיים יותר ויותר משקיעים מישראל מחפשים אפיקי השקעה רווחיים וענף הנדל"ן בארה"ב מספק הזדמנויות חסרות תקדים, במיוחד לאור העובדה כי המשק האמריקאי מתעורר ומתאושש מהר לאחר המשבר הכלכלי האחרון.
כדי להשקיע בהצלחה בנדל"ן בארה"ב חשוב לפנות לחברה המתמחה בכך ולקבל ייעוץ וליווי אישי לכל אורך הדרך. חשוב לפעול בזהירות ולבצע רכישות נדל"ן באזורים איכותיים בהם ניתן לממש את הנכסים בתשואה גבוהה תוך זמן קצר. כמו כן, יש לפעול בשיקול דעת ולכן כדאי להכיר את הדרך הנכונה לרכישת נכסים בארה"ב ולהבין מהם מסמכי hud.

אז מה זה בעצם מסמך hud

אז מה זה בעצם מסמך hud – תיתקלו בשם הזה רגע לפני שתעבירו כסף לארה"ב לרכישת הנכס המיוחל. למעשה, מסמך HUD, נועד להסדיר את עלויות העסקה בין המוכר לקונה והוא כולל פירוט מלא של הצדדים לעסקה, התמורה בגין הנכס, הוצאות שונות כמו תיווך שהיו הן למוכר והן לקונה במהלך העסקה כגון הוצאות משפטיות, ארנונה, פינוי אשפה וכו'.
מסמך זה מחולק לשניים – חלקו של המוכר (בצד ימין של המסמך) וחלקו של הקונה (בצד שמאל של המסמך) – בו מפורטים כאמור כל העלויות לכל מי שהוא צד בעסקה. אם אתם רוצים לשלם גם עבור השיפוץ בזמן הסגירה אפשר להעביר לטייטל וזה יהיה כתוב ב HUD, כמו כן אפשר להעביר כסף לביטוח הנכס והכל מפורט במסמכים הללו ומי הנמען

מדוע טייטל קומפני צריכה להנפיק מסמך Hud?

כדאי לדעת כי דרך עסקאות המתבצעות בעזרת חברת טייטל קומפני מקבלים מסמך hud המונפק על ידי החברה. יודגש כי טייטל קומפני היא חברה ניטרלית השומרת על האינטרסים של שני הצדדים הנוגעים לעסקת הנדל"ן וכדאי לדעת כי החברה מנפיקה גם תעודת ביטוח לרוכש (בעלות של 300-600 דולר, שגם הם מופיעים במסמכי ה HUD) ומפקידה את כספו בקרן נאמנות עד להשלמת העסקה והעברת הזכויות בנכס כנדרש. חברת טייטל קומפני מעבירה העתק נאמן למקור של מסמךHUD  לידי המשקיע וזאת כחלק ממדיניותה והתחייבותה לשקיפות מלאה כלפי הרוכשים.

ל-10 הדיברות להשקעה בטוחה בארה"ב  לחץ כאן

למדריך המלא להשקעות נדל"ן בארה"ב  לחץ כאן

נשמח לסייע בכל שאלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן