מה זה deed (דיד) ומדוע הוא חשוב

בתקופה האחרונה יותר ויותר משקיעים מישראל מגלים עניין ברכישת נכסים להשקעה בארה”ב. רבים חוששים ובצדק מהשקעות בנכסים בארה”ב, לכן כדאי לדעת כי ניתן למזער סיכונים ולהשקיע באמצעות חברה בטוחה ואמינה המציעה מידע רב על הנכס והאזור בו הוא ממוקם. בנוסף, חשוב כי כל משקיע בתחילת דרכו המעוניין להשקיע בנדל”ן בארה”ב ילמד את הנושא לעומק ויכיר את המושגים החשובים ביותר כמו deed – שטר בעלות על הנכס. למעשה, ה-deed מזכיר במהותו את נסח הטאבו בארץ, במסמך זה ניתן למצוא מי בעל הנכס הנוכחי ומי הבנק שסיפק את המשכנתא. כדאי לדעת כי בארה”ב ישנם 4 סוגי טאבו, כאשר נסח הטבו המומלץ והטוב ביותר עבורכם נקרא WD Warranty deed. עם זאת, במקרים רבים ניתן להסתפק בקוויט קליים דיד, המהווה מסמך משפטי למטרות העברת עניין במקרקעין (הרשאה) ומסמך זה מאפשר להעביר את הבעלות על הנכס. עם זאת, המסך אינו מעניק אחריות מצד המוכר לגבי הסטטוס של הנכס. חשוב לציין כי בארה”ב כמו בארה”ב הכל שקוף ומאוד מתקדם. את הרישום בטאבו ניתן למצוא בקאונטי (מחוז) בו נמצא הנכס ברשת האינטרנט ובקלות.

נניח שיש לכם נכס בסינסינטי, נכנסים לאתר הבא (זהוא לינק לאתר של הקאונטי שנקרא מחוז המילטון): http://www.hamilton-co.org/hc/default.asp

בצד שמאל יש לשונית של רישומי נכסים (property records), בלחיצה על הכפתור מגיעים למסך בו ניתן לשים שם של בעלים או כתובת הנכס ולראות את הרישום בטאבו. מידע זה גלוי לכל אדם באשר הוא בין אם הנכס בבעלותו ובין אם לא. מדוע זה חשוב, כי במידה ורוכשים נכס בארה”ב הרישום בקאונטי מאוד מהיר, חפשו מספר ימים לאחר הרכישה שאכן הנכס רשום על שמכם.

רכישת נדל”ן באמצעות טייטל קומפני

מומלץ לפנות לחברת טייטל קומפני שתלווה אתכם לכל אורך הליך הרכישה והעברת הזכויות בנכס. תפקידה של חברת טייטל קומפני לבדוק את שטר הבעלות והזכויות בנכס ולוודא כי אין חובות ועיקולים קודמים על הנכס. מאחר ורכישת נדל”ן בארה”ב שונה מרכישת נדל”ן בישראל חשוב לפנות לגורם מקצועי שילווה אתכם לאורך כל שלבי רכישת הנכס וישמור על האינטרסים שלכם. לכן, כדאי לדעת כי באמצעות טייטל קומפני תוכלו לקבל מעין תעודת ביטוח לרכישת הנכס שתגן עליכם מפני כשלים או פגמים שונים בהליך הרכישה. כמו כן, לאחר חתימה על חוזה המכר הטייטל קומפני מעבירה את המסכים לבית המשפט על מנת להשלים את העסקה ולתת לה תוקף משפטי. בסיום הקלדת החוזה בבית המשפט אתם כרוכשים מקבלים העתק משטר הבעלות החדש (Deed) ולמעשה הנכס נמצא כעת בבעלותכם המלאה.

כדי לדעת איך לרכוש נכסים ללא הון עצמי לחץ כאן

להורדת המדריך המלא להשקעות נדלן בארה”ב לחץ כאן

נשמח לסייע בכל שאלה

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן